Arama

Manisa'nın Yüksek Kesimlerinde Kar Sevinci Yaşanıyor !

11/01/2024 07:20 | Son Güncelleme : 17/07/2024 17:20 | Ahmet


Manisa'nın Yüksek Kesimlerinde Kar Sevinci Yaşanıyor !

Manisa'nın bin 517 metre yüksekliğe sahip Spil Dağı Milli Parkı, yılın ilk kar yağışıyla beyaz bir örtüyle kaplandı. Küresel iklim değişikliği etkisiyle bu yıl geç başlayan kar yağışı, Spil Dağı'nın yüksek kesimlerini kartpostallık bir manzaraya dönüştürdü.

Spil Dağı Milli Parkı, 1517 metre yüksekliğiyle adeta bir gelin gibi beyaza büründü. Vatandaşlar, 2024 yılının ilk kar yağışını karla oynamak ve bu eşsiz manzarayı görmek için Spil Dağı'na akın etti. İlk karın yağmaya başladığı anlarda ekipler, yolun kapanmaması için özellikle İzmir ve Manisa bölümlerinde çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Küresel iklim değişikliğinin etkisiyle geç başlayan kar yağışı, Spil Dağı'nın zirvesinde adeta bir kış masalını yaşatırken, vatandaşlar bu doğa harikasının tadını çıkardı. Hem İzmir hem de Manisa bölümlerinde Spil Dağı Milli Parkı'na çıkan yolların kapanmaması için başlatılan çalışmalar, kar yağışının etkisiyle artan ziyaretçi sayısına rağmen aralıksız devam ediyor.

Spil Dağından Kar Manzaraları

spil dağı kar manzaraları-i659f9cda8aa38.jpg

spil dağı kar manzaraları 2-i659f9cdb8f2b2.jpg

Yorumlar

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yenilikçi Altyapı Yatırımıyla Saruhanlı’da Su Kapasitesi Artıyor!

Yenilikçi Altyapı Yatırımıyla Saruhanlı’da Su Kapasitesi Artıyor!

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa'nın Saruhanlı ilçesine yönelik önemli bir altyapı yatırımına start verdi. Bu kapsamda, 29 milyon TL'lik dev bir yatırım ile Saruhanlı ilçe merkezinin içme suyu kapasitesini artırmak amacıyla 5,5 kilometrelik yeni içme suyu isale hattı inşa edilecek.

6 ay önce